RSS
poniedziałek, 30 października 2017

Fotka bez okazji. Zrobiona podczas wyprawy do Rumunii: słynna Transfogarska. Ale pokonana nie w Jeepie a w .... toyocie Aygo.

 

No tak. Auto z wypożyczalni, dychawiczne, maleńkie, ciasne, powolne, atakowane bezlitoście przez nerwowych tubylców jeżdzących jak kozacy. No i BIAŁE. Ale pokonało bez mrugnięcia ponad 300km w ciągu jednego dnia.


Tagi: aygo Rumunia
12:29, mojjeep
Link Komentarze (10) »
niedziela, 29 października 2017

Całkiem niedawna wyprawa do Międzygórza. Oczywiście z przygodami. Dzień wcześniej wymiana opon, bo na łysych to nie wypada w gości jeździć. Ale to pikuś. Tankując zobaczyłem, że coś mi "paruje" podczas tankowania. Deszczowa pogoda, wiatr, więc zarejestrowałem, ale jeszcze nie spanikowałem. Obejrzałem, obmacałem. I nic.W trasie te 400 czy 500km zmusiło oczywiście do kolejnego i kolejnego tankowania. No i dupło. Problem z wlewem LPG, chyba coś się rozszczelniło. We Wrocławiu już, więc w 1/2 drogi. Wyjeździłem resztkę gazu, ale przy tankowaniu gwizdało aż, tak uchodził gaz. Dalsze tankowanie i jazda niemożliwe na LPG. Zakręciłem zawór na butli i z ciężkim sercem dotankowałem Etylinkę 95.Później okazało się, że to rurka od LPG pękła. Wiem nawet dlaczego. Tankuję przez przejściówkę do której dopina się pistolet. Całość waży swoje i stanowi mega dzwignię. Pod wpływem ciężaru całe mocowanie pracowało..pracowało, ruszało się, ruszało... i się urwało.Ale i tak widoki warte grzechu!

 

sobota, 28 października 2017

Czyszczę aparat foto. I wpadło mi parę fotek z Walki czołgów w Orzyszu. Zapakowaliśmy się większą ekipą, taki wesoły KoJot się z tego zrobił. I pognaliśmy na te Mazury. Fajna wycieczka z tego wyszła, trochę przygód bo nas jajami obrzucili (polska gościnność), postaliśmy w mega korku, pojeździliśmy turystycznie, udowodniliśmy, że KoJot to pogromca wysokich krawężników i zaparkuje tam, gdzie inni nawet nie wskoczą.

Sama walka czołgów tragiczna z punktu widzenia widoczności. Dzikie tłumy, które uniemożliwiły zobaczenie czegokolwiek. Gdyby nie zoom aparatu, to byśmy oglądali strzelające do siebie punkty na horyzoncie.

I zupełnie bez sensu nie ma fotek jeepa.

Zakładki:
Http://go.jeep-xj.info/
Http://jeepnieci.pl
Www.jeep.org.pl/forum
Tagi