RSS
sobota, 20 września 2014

Pogoda bombowa za oknem. Nie wypada siedzieć w domu. Więc i nie siedziałem.

Parę dni temu wystawiając ogłoszenie na rajdy4x4 natknąłem się na jakąś imprezę integracyjną piknik4x4. Co prawda to trzecia i ostatnia edycja, ale co tam. Jadziem. Krótka piłka i zapisani.Nie spodziewałem się błota, mega ciężkiej przeprawy, tym bardziej, że org wypisywał, że do przejechania trasy wystarczy dowolne auto 4x4. W każdym razie z niewielkim poślizgiem, po obowiązkowej dawce ogłoszeń parafialnych ruszyliśmy na trasę. Pierwszy OS nienerwowy, bardzo techniczny, do zrobienia bez napędów na upartego. Później 50km trasy.Przyznaję, że dość malowniczej.

Trochę asfaltu, trochę szutrów. Trasa wiła się ładnymi okolicami Nasielska i Serocka. Myślę, że jakby orgowie pojechali trochę bardziej na wschód (tak, na Wschód, tam musi być jakaś cywilizacja!) to można by podjechać w okolice Narwi-na pewno dużo mniej cywilizacji. Ale wczoraj padało, nie kurzyło się, nawet parę kałuż wykorzystałem, żeby ubłocić auto. Po drodze kolejne OS-y. W tym jeden typu "ślepy kierowca", slalom, gdzie kierownik steruje autem wg poleceń pilota. Kapitalna zabawa.No właśnie. O to w tej imprezie chodziło. Zero ciśnienia, mega fajni i przyjemni ludzi-pozdrowienia dla Groszka, kolegi z ZJ-a, z quada i paru innych osób na trasie! I jeszcze jedno. Roadbook. Profesjonalnie przygotowany, BEZ BŁĘDÓW, precyzyjny aż do bólu. Widziałem droższe imprezy z roadbookami zrobionymi na odwal, pełne błędów, pomyłek, byle jak skserowane. Tu wydruk, okładka, profesjonalizm widoczny w dopracowaniu szczegółów. Przekonuje mnie ta forma. I instytucja o nazwie Mazowieckie Bezdroża też. Zacząłem na to patrzeć o wiele przychylniej.

Zakończenie imprezy w...stodole-ale za to w jakim stylu. Nie mam tu na myśli Gazfana/Przemka w roli konferansjera (tak to się wymawia?) ale ekipę Timex Expedition Team-opowiadali, co można zrobić w 8 dni.

Ano można pojechać ot tak na Islandię, żeby zobaczyć zorzę polarną. I to Landrynkami. Pojechali, zobaczyli, wrócili. 

sobota, 13 września 2014

Jutro impreza rodzinna więc postanowiłem się powygłupiać i umyłem Patrola. Ba.. żebym ja go tylko umył. Ja go NAWOSKOWAŁEM.

I stoi sobie taki - świecący, błyszczący, no wiecie, cukiereczek, jedyny taki na allegro, unikat, dla konesera, uszanowany..ech masa tego.

Na czasie jestem, bo jak sprzedam (chyba, może, jeśli - niepotrzebne skreślić) Patrola to muszę jakąś osobówkę sobie kupić. I właśnie takie teksty w ogłoszeniach powodują, że odpuszczam od razu nie zaglądając nawet.

A po jutrzejszym dniu będę mógł śmiało dopisać, że służył do jeżdzenia do kościoła.  Czego to się nie robi, żeby w czasach kryzysu auto sprzedać.

Panie i Panowie - jedyny taki uszanowany Patrol. 

 

Z innej beczki. Po dłuuugim czasie druga w tym roku S.O.B.O.L.E.W.I.A.D.A. Termin: 18.010.2014,

Jadziem, to oczywiste.


poniedziałek, 08 września 2014

Pizd. Strzeliła mi linka gazu w Parchadle. Dobrze, że  nie na trasie tylko w mieście, na parkingu jakimś. Przy okazji wyszło czyjeś drutowanie. Tu można by je potraktować dosłownie. Linka ewidentnie dorabiana, przetarta w dwóch miejscach porządnie i piardnęła od strony kabiny.

Rad nie rad zacząłem kombinować. Sztukowanie nie wchodziło w grę - co prawda znalazłem linkę stalową w bagażniku, ale za krótka. Linki odciągów (te od gałęzi przy szybie) to grube na pół palca. Czyli też nieprzydatne.

Pozostało zrobić tylko jedno. Dałem nura pod maskę, żeby zadrutować gaz coby jakoś do domu pojechać. Podkładki itp duperele pod śrubę regulacji obrotów nic nie dały, bo albo za wysokie obroty ustawiały albo za niskie.

Poradziłem sobie dwoma...TRYTYTKAMI którymi całkiem precyzyjnie ustawiłem obroty na 1500 i poturlałem się pomaleńku do domu. Największy dramat to wiadukty i podjazdy pod górę-ledwo-ledwo dawałem radę.

Przy okazji dostałem info od kolegi z foruma, że w starym dieslu, pedałem przyspieszenia ustawia się obroty zadane, a nie moc. Efekt? Można nawet na piątce jechać. Oczywiście po płaskim. Ot taka ciekawostka.

Dojechałem, zaparkowałem - ale czym prędzej muszę wymienić linkę, bo w tym tygodniu auta potrzebuję jak cholera.

Zakładki:
Http://go.jeep-xj.info/
Http://jeepnieci.pl
Www.jeep.org.pl/forum
Tagi