RSS
wtorek, 28 maja 2013

Nie jeep ale też fajny. Nissan Patrol to jednak solidne żelastwo. Rdzewieje włącznie z ramą, silniki są delikatne jak francuskie pieski ale to auto stworzone do zabawy w błocie. A jak dołożyć do tego jakiś solidniejszy silniczek (4 litrowy diesel na ten przykład, że nie wspomnę o 6 litrowych zabawkach od Karłowicza) to jest gniotsa nie łamiotsa.
Na Nocny Patrol wybraliśmy się gościnnie, bez jeepa, za to w dżipie Nissan Patrol Arka. Ot tak, żeby nie budzić zazdrości Patrolowców. Upał był i błota jak na lekarstwo. Za to piękna leśna okolica, gdzieś za Wyszkowem. Konkurencje raczej turystyczne niż extremalne, bardziej liczył się piknik i pokazy monstrów niż rywalizacja. Miałem okazję poprowadzić Arka "muzyczny patrol". I kto powiedział, że Patrol powinien toczyć na niskich obrotach się turlać?? Czarny dym za sobą zostawiałem do momentu kiedy Arek nie przypomniał mi, że to nie Jeep i kręcenie powyżej 4 tys obrotów jest z deczka niemile widziane :-) No to zwolniłem. Ale za to ubaw był kiedy Patrol próbował jechać po piasku tylko na tylnym napędzie. Szydery z Loży Szyderców przypomnieli o sobie momentalnie :-)
W każdym razie pokonaliśmy trasę w przyjacielskiej atmosferze, jakieś OSy na żwirowni, wypiliśmy wódkę, obejrzeliśmy sobie pokaz monsterów od Karłowicza (nie robiły na piasku), wypiliśmy wódkę, obejrzeliśmy okolicę, zjedliśmy kiełbaskę, wypiliśmy wódkę.
Auto Arka to taka mała legenda w naszym teamie. Kupił za jakieś chore pieniądze ulizanego trupa, włóżył (i wciąż wkłada) w niego kupę kasy. Ale jeździ i to coraz ekstremalniej. Przerdzewiałe toto, upaćkane (bo nie można powiedzieć, że pomalowane). Jednak koła 35 cali, szpej w postaci wyciągarek, przyklejonych na taśmę szperaczy, zderzaczków, błotniczków, trapów dają mu doskonałą dzielność bojową. Dopóki nie wklei. Bo jeepem czasami musiałem się nieźle naszarpać, żeby Arka wyrwać z błota. Za to on mnie wyciągał z taką szybkością, że fruwałem w powietrzu czasami.
Najważniejszym szpejem w tym aucie jest ... nagłośnienie. Ma być głośno i dudniąco. Stąd  "muzyczny patrol" który na Nocnym Patrolu ale i nie tylko zrobił małe szoł jak podkręciliśmy te głośniczki, że mało tuba nie odleciała.
Do tej pory pamiętam minę Arka kiedy chwalił się nam nowym zderzakiem a'la ARB. Zderzak z wyciągarką mu montowali dzień przed jakimś rajdem. Fakt, fajny, solidny. Ale zrobiło się śmiesznie kiedy ktoś zapytał:
-Arek, a gdzie masz rejestrację?
-O k...wa.. została na starym zderzaku w garażu..

 sobota, 25 maja 2013

Kolejna noc, tym razem noc robotów. Strugi ulewnego deszczu, długaśna kolejka. Na miejscu sporo ciekawostek i zabawek ze świata robotów, automatyki.
Zabrakło chyba dostępu do informacji o eksponatach, za dużo zwiedzających, za duży chaos. Ale i tak można było sobie zerknąć i pocieszyć się, że nasi naukowcy i studenci sobie nieźle radzą mimo ograniczonych funduszy.

Najbardziej mi się spodobał robot który układał kostkę Rubika. Najpierw sobie gadzina ją oglądał, analizował cyfrowym okiem a potem trach, trach.. i ułożone. Całość trwało jakieś 5 minutek.

Roboty w kształcie ryby, walczące sumo, roboty przemysłowe czy samodzielne pojazdy. Nawet deszcz nie ostudził frajdy z tej wycieczki.

Robotów kuchennych mi zabrakło, ale generalnie było ok.

Tydzień temu odbyła się Noc Muzeów. W Warszawie można się było z tej okazji nie tylko poszwędać ale i... pojeździć fajnymi busami - kto jeszcze pamięta ogóry??
Z ciekawszych miejsc które zdążyliśmy wypatrzeć to chyba Muzeum Wojska Polskiego. W wersji nocnej można było nie tylko oglądać, ale np.wejść sobie do czołgu, transportera czy samolotu słuchając o historii tych pojazdów. Fajnie wyszła też inscenizacja walk powstańców w Warszawie, walk z użyciem zdobycznego "Kubusia".


 

sobota, 11 maja 2013

- Z jaką maksymalną predkoscią można przejechać ten zakręt?
- Z każdą ..

(S.Zasada)

To mi przypomniało, że muszę zająć się zawieszeniem Hondy, bo wczoraj na mokrym torze szalała i zamiast ślizgów były jakieś takie żabie skoki nieskoordynowane.

Zakładki:
Http://go.jeep-xj.info/
Http://jeepnieci.pl
Www.jeep.org.pl/forum
Tagi