RSS
niedziela, 13 marca 2016

KoJot w wersji przeprawowej? To nie brzmi dobrze. Ale warto było spróbować. Okazją był dzień kobiet w terenie organizowany przez dziewczynki z off-fear. Adrenalina podwójna, głownie dlatego, że miałem siedzieć grzecznie na fotelu p.i.l.o.t.a. Nazwa zobowiązuje "offoradowy dzień kobiet", więc to lejdis siedzą za kółkiem. Damy radę? No przecież, w końcu zapraszają SUVy...

Wyjazd w zasadzie z marszu. Tylko kanapki, tankowanie, minumalna ilość szpeju, taśma, lina, szekle i wio.

Na miejscu okazuje się, że SUVów na lekarstwo. Za to opony MT 33 cale i większe, stalowe zderzaki, wyciągarki i cała ta zabawa w wyścig zbrojeń.Ale zostaliśmy, no bo co, że niby my nie damy rady?? Na początku szkolenie, że prawa fizyki obowiązują też terenówki, nauka jak czytać roadbook, plombowanie kart drogowych, odprawa i w drogę.

Pierwsza konkurencja i po 200 metrach wisimy na mostach. Zawody połączone z częścią zręcznościową-w aucie mamy mokro, pierwsze szarpanie fury za nami. Zero punktów i lekko urażona duma. 

Druga konkurencja-tor offroadowy z pieczątkami to najfajniejsza część. Powoli, bez jazdy na czas, przy jęku zawieszenia i wyciu męczonego silnika kończymy z kompletem pieczątek. A jakoś lekko nie było, wszystko tyłem, albo spore wzniesienia. Potem zabawa w slalom z oponą ciągniętą tyłem. Zgrzyt. Komunikacja werbalna! Kto to wymyślił?? Ostatnia konkurencja na torze to slalom z zawiązanymi oczami. Poszło gładko. A nie, jeszcze jednak konkurencja-była jazda "na pilota", tyle, że ten stał za autem, pokazywał tylko gestami gdzie i jak jechać. 

Potem krótka micha, krótka acz nerwowa walka z reduktorem, który w KoJocie nie bardzo chciał się wypiąć i ruszyliśmy na trasę z roadbooka. 55kilometrów szutrów, trochę błota (tu dumni, bo kojot przeszedł jak przez masełko, z marszu). Ukłon w stronę org-ów, bo roadbook rozpisany wzorcowo. Najwyżej jeden punkt na kilkadziesiąt kratek budził wątpliwości. Nieźle.

Dalej to już z górki-ognisko, kiełbaski, rozlosowanie nagród. 8 miejsce dla załogi numer 8. Widocznie musimy jeszcze poćwiczyć :-)

Strat w ludziach brak, poważnych strat w sprzęcie też brak.

Zakładki:
Http://go.jeep-xj.info/
Http://jeepnieci.pl
Www.jeep.org.pl/forum
Tagi