RSS
wtorek, 26 lutego 2013

Nie za wiele miałem okazję podziałać ostatnio. Praca mnie trochę pochłonęła + kilka przygód.

Pech chciał, że pojechałem sobie do firmy. No i w drodze powrotnej rozwalili mi moje maleństwo. Civic ma skasowany przód i tył, wróciła na lawecie. Uszkodzenia nie są poważne, ale rzeczoznawca u TU optują za szkodą całkowitą. Nie zamierzam się na to godzić, powalczę o swoje stąd pomysł, że na co dzień jeździł będę Jeepem. Na Czarnego wróciły zimowe oponki + przegląd zrobiłem. Wyszło to co mnie jakoś nie zaskoczyło – piasty przód do wymiany + do zrobienia jest zbieżność. Musi poczekać do wypłaty.

 

Ale korzystając, że na dworze coraz przyjemniej wziąłem wiertarkę, lutownicę i narzędzia, postawiłem jeepa pod oknem i zabrałem się za wymianę anteny CB. Ktoś mi ją parę tygodni temu bezczelnie ułamał. Postanowiłem zamocować sobie stacjonarną, z niezbyt długim batem.

CB się przydaje od czasu do czasu, tym bardziej, że mam je zamocowane na podsufitce, wiec się nie wala po kabinie i pozwala usłyszeć tych nieszczęśników, którzy utknęli gdzieś w błocie i szukają pomocy.

Zamontowanie anteny to pikuś – nawierciłem otwór w bagażniku dachowym, chlapnąłem lakierem, żeby nie rdzewiał. Kabel już miałem poprowadzony, pozostała tylko kwestia dolutowania nowej wtyczki i nowego kabla.

Całość prezentuje się skromnie, ale działa.

Ciekawostką jest to, że bat anteny pomalowany jest (laminowany?) fabrycznie na czarno. Wpisuje się to cholernie w kanon bandyckiego wyglądu auta.

Brumek z nową anteną, widoczny z okna:

 

 

 a tu już dynda nowa antenkaniedziela, 10 lutego 2013

Po strasznie długim namyśle (jakieś 5 sekund znaczy) postanowiłem dodać mocy Czarnuchowi. W tym celu zamówiłem dwie naklejki samoprzylepne które ozdobią wkrótce moją maszynę.

 

Naklejka nr 1. na przednią szybę - w kolorze czerwonym. Napis będzie brzmiał:

ZBUDOWANY, NIE KUPIONY

 

Naklejka nr 2. to naklejka na tylną maskę.

i tu klasyczny, pruderyjny rysuneczek

 

Powyższe naklejki zwiększają nie tylko moc samochodu ale i moment obrotowy. Liczę, że spalanie trochę spadnie przy okazji, ale o tym nie omieszkam zameldować po pierwszych testach.

To dodatkowe wyposażenie zainstaluję jak tylko dostanę przesyłkę (ok.2 tyg.oczekiwania). Długi termin realizacji wynika z tego, iż te akcesoria tuningowe są robione z zachowaniem najwyższej staranności, są testowane, dostrajane, weryfikacja na hamowni i testy zderzeniowe. To wszystko jest robione jednostkowo, także nim naklejka opuści fabrykę (opatrzona podpisem wykonawcy) mamy pewność, że jest idealnie dopasowana do mojego samochodu!

Zakładki:
Http://go.jeep-xj.info/
Http://jeepnieci.pl
Www.jeep.org.pl/forum
Tagi