Blog > Komentarze do wpisu

Skup złomu

Cholernie wczoraj padało, ale nam to oczywiście nie przeszkodziło ruszyć do Piaseczna na Mazowiecki Wrak Race. Swoją drogą to padało  na większości ostatnich imprez moto na których byłem. Ale nic to. Chłopaki opanowali żywioł.

Eliminacje stanowiły cztery trzydziestominutowe rundy. Pierwszy start był pełen emocji. Ciśnienie było widoczne od samego początku - stłuczki, przepychanki na torze plus jakieś nieczyste zagrania. Kogoś tam zepchnięto z toru, kogoś obróciło, ktoś nieprzepisowo oberwał w drzwi kierowcy. Ale to tylko przez pierwsze okrążenia. Później zawodnikom pozostała walka z błotem, koleinami no i walka z autami. Porozwalane opony, poprzebijane zbiorniki paliwowe, nawalająca elektryka, spalone sprzęgła. Tym żywił się tor tego dnia.
Po zakończeniu cała trasa był usiany zderzakami, tłumikami nadkolami, fragmentami lamp, ozdobami samochodów no i dymiącymi porzuconymi wrakami. Te ostatnie ściągał z toru traktor-ale tak brutalnie, bez żadnego szacunku dla walecznych maszyn.
Momentami rajd był dość monotonny, czasami trochę zachowawcza jazda, długi tor spowodowały, że było chwilami lekko nudno. Na szczęście deszcz w międzyczasie przestał padać. I to na tyle, że pokazało się nawet słoneczko.
Po zakończeniu poszczególnych etapów strefa serwisowa wrzała-słychać było głównie stukot młotków przy naprawach, kapanie i bulgotanie płynów i śmiech loży szyderców oczywiście.
Nie doczekaliśmy finału, musieliśmy jechać wcześniej-inna impreza nas wezwała, ale ze zdjęć w necie widziałem, że rundy finałowe były ostre i na serio wg zasady "po trupach".
Generalnie impreza pierwsza z cyklu kilku planowanych na ten rok. Liczę, że Japa & spółka dopracują niedociągnięcia i będzie naprawdę super. Ja ze swojej strony planuję być na kolejnych demolkach. Pewnie głównie jako widz, ale może kiedyś któreś auto mi się znudzi i je efektownie zutylizuję na torze.
Istotne spostrzeżenie: auta tylnonapędowe kompletnie nie robią na takim błocku.
niedziela, 18 maja 2014, mojjeep

Polecane wpisy

 • Oszczędzaj benzynę, pij wino!

  Znów zapach benzyny. Tym razem Warsaw Oldtimer Show. Parę fajnych chrupków było-typu stary Fiat Multipla, citroeny, fantastycznie się prezentujące mustangi. Zde

 • Kurz i rdza

  Sobota rano - obraliśmy kurs na Piaseczno. Ale teraz z Białołęki jedzie się do Piaseczna wielopasmówką, wylatując z Toruńskiej wprost w Piasecznie więc bezstres

 • Mazowiecki Wrak Race II

  Kolejna, druga już edycja. Tym razem wychodzi, że w sprzyjających okolicznościach przyrody. I ma być więcej szybkich odcinków na trasie. Może być emocjonująco.

 • Cd.

  W naszej słynnej łazience ściągnęliśmy całą płytę kartonowo-gipsową i wełnę mineralną:) Oczom naszym ukazały się płyty paździerzowe pokryte czarnym nalotem. Ocz