Blog > Komentarze do wpisu

Parchowiosna

W weekend miałem trochę czasu to zainwestowałem go w Patrola. Chodziło mi o odświeżenie wyglądu, żeby furka nie czuła się zaniedbana czy coś.
Przede wszystkim wyjąłem tylną boczną szybę, żeby zająć się rdzą przy uszczelce szyby. Zdjęcie tej szyby to mozolne zajęcie, ale się udało.
Pod spodem obraz nędzy. Rdza na szczęście nie skonsumowała kołnierza trzymającego uszczelkę. Szorowanie szczotką, papierem ściernym. Dopatrzyłem się tylko jednej małej dziurki. A szorowałem z całej siły.
Potem na to Brunox, po wyschnięciu znowu brunox.


W międzyczasie rozmontowałem nakładki na progi. Bałem się, że pod spodem będzie makabra - ale nie, całkiem przywzoicie. Ale i tak szorowanie, odtłuszczanie, brunox x2. Podobnie potraktowałem miejsce przy rurze wydechowej. Tam też niezbyt zdrowo wygląda ten fragment błotnika.
Na podkład i lakier z kolorem na razie nie starczyło mi czasu, pogoda zaczęła sie psuć i bałem się deszczu.


A że miałem trochę czasu to przykleiłem ciemną folię na tylne szyby. Przyznaję, że wyszło fatalnie-do poprawki w pro zakładzie, bo praca samodzielna to chyba nie był najlepszy pomysł.
Jakieś tam żaróweczki powymieniałem, poczyściłem benzyną zamki i zawiasy, żeby je nasmarować. Warto się pobawić w czyszczenie pędzelkiem i benzyną, bo dawanie jakiegoś towotu na zaskorupiałą już warstwę traci sens. Lepiej doczyścić i dać czysty smar.
Pobawiłem się przy okazji lutownicą gazową, wcześniej nie potrzebowałem jej używać ale w końcu przeszła test. Działa całkiem okay, jedyne na co musiałem uważać to zbliżenie gorącego grota w okolice typu lakier, plastiki czy izolacja - bo temperatura grotu jest dość wysoka.
Plan na następne dni?
Jak będzie cieplej to dam podkład, pozwolę mu wyschnąć i ciachnę lakier. Kombinuję, żeby dolną część drzwi pomalować na czarno środkiem przeciw rysom, kamieniom itp. To czarne paskudztwo, ale ma lekko elastyczną strukturę i dzięki temu może będzie trwalsze. Tylko sporo roboty z tym, przede wszystkim zabezpieczyć listwy, progi itp, potem pomalować, podejrzewam, że dwukrotnie.
Po wypłacie profesjonalne przyciemnianie szyb.
A jeszcze jedno. W tym tygodniu kończy mi się przegląd na Patrola, muszę gdzieś podjechać, mam nadzieję, że mi nie wypadnie z głowy.


Aaaa.. dzisiaj czekam niecierpliwie czy XJ ... Smurfetka odpaliła.. Chociaż nie robię sobie specjalnie nadziei.

poniedziałek, 24 marca 2014, mojjeep
Tagi: LAKIER rdza

Polecane wpisy